DAC-Szered 5:0 (3:0)

|
| szo 1.9.2018, Kiss Balázs

Az eső minket, mi pedig a Szeredet vertük, de nagyon! A helyenként vízilabdára emlékeztető mérkőzésen megsemmisítő vereséget mértünk az újoncra. A felettünk cikázó villámok gyorsaságával eldöntöttük a három pont sorsát, és tapadunk tovább is az élen álló Slovanra.

A Zsolna-Slovan találkozó félórával a mi meccsünk kezdete előtt ért véget, s mivel az „égszínkékek” begyűjtötték a három pontot, nekünk is ugyanennyire volt szükségünk ahhoz, hogy tartani tudjuk a lépést a pozsonyiakkal. A mi 4-1-2-3-unk ellen az újonc szerediek 4-2-3-1-gyel álltak ki. Peter Hyballa ezúttal Vida Mátét próbálta ki a hatos játékos posztján, Kalmár Zsoltot pedig feljebb tolva küldte pályára. A kezdetektől fogva úgy játszottunk, hogy a Szerednek még csak gondolatnyi szinten se legyen esélye ellenünk. Az eleinte még csak szemerkélő esőben harciasan, agresszíven szereztük meg a labdákat a középpályán, és lendültünk azonnal támadásba. Amit Davis esetleg elvesztett, azt Vida Kristopher visszaszerezte. A 14. percben pedig bebizonyította, hogy nemcsak harcias, hanem eredményes is! Davis betört a tizenhatosba, majd okosan megtolta a labdát Kalmárnak, akitől a center is érkezett. Bayo még lemaradt, mögötte azonban ott volt Vida Kristopher, és a kapuba fejelt – 1:0. Aki azt hitte, hogy ezzel minden kártyáját kijátszotta, az tévedett, mert alig telt el tíz perc, és máris jött a dupla. Herc remekül ugratta ki őt a védői közül, akik már nem tudták feltartóztatni a kapura törő Vidát, és kíméletlenül bevarrta a másodikat – 2:0. Kristopher minden bizonnyal benne lesz a forduló válogatottjában, ilyen teljesítménnyel pedig előbb-utóbb a nemzeti tizenegytől is érkeznie kellene a meghívónak. Az alsó sorokban helyet foglalók a félidő hajrájában már sejtették, hogy az újabb találatnak egy feljebbi sorból fognak tapsolni, mert olyan égi áldás érkezett a stadion fölé, melyet már rég éltünk meg DAC-meccsen. A sűrűn szakadó esőben azt sem láttuk tisztán, hogy ki szerezte a harmadik gólunkat. Mindenki Hukot ünnepelte, ám a jegyzőkönyvbe mégis Adekuoroye neve került, aki a csapatkapitányunk jobbról érkező lövésébe szerencsétlenül ért bele, és öngólt vétett – 3:0. Megnyugtató fölénnyel vonulhattunk az öltözőbe.

Fejmosásra nem volt szüksége a játékosainknak, így is eléggé elázott minden és mindenki, akinek a lelátó fedetlen részére szólt a belépője. A játéktér bizonyos része inkább hasonlított úszómedencére, mint futballpályára, de a játék nem állt meg. A vizes talaj azonban óvatosságra intette a játékosokat, akik néha amiatt babráltak el egy-egy kiugratást vagy passzt, mert gyorsabbak voltak a vízben megálló labdánál. Hatalmas csúszások, veszélyes tócsacsaták jellemezték a játékot, az 58. percben pedig jött az újabb találat. Ezúttal Vida Kristopher előkészítőként jeleskedett. Beadását Bayónak szánta, de elefántcsontparti játékosunk nem tudott élni a lehetőséggel, a második hullámban érkező Kalmár viszont lecsapott a labdára, és az ötös vonaláról a hálóba gurított – 4:0. Hasonló gólnak jövő héten is örülni tudnánk Zsoltitól, aki akkor címeres mezben bizonyíthat a Marco Rossi vezette magyar válogatottban. Akármennyire is szakadt az eső, még mindig maradt száraz puskapor a tarsolyunkban, melyet a 87. percre tartogattunk. A szerediek labdavesztése után Kalmár a csereként beálló Tretyakov elé tálalt, aki szabadon futhatott be a labdával a tizenhatosba, majd esélyt sem adott az egykor a DAC hálóját védő Penksának – 5:0. Ez volt az ukrán játékosunk első bajnoki gólja sárga-kék színekben. Bár Jedlička is csurom vizesen hagyta el a pályát, ezen a meccsen nem volt sok védenivalója, mert az újonc támadásai igazából súlytalannak bizonyultak. Hálóőrünk kapuja így sorozatban másodszor maradt érintetlen.

Igazi gólarány növelő meccs volt a mai, amely után őrizzük a második helyünket, sőt a minket üldözőkkel szemben növeltük is az előnyünket. Ami a lényeg: csapatunk hét meccs után is veretlen a bajnokságban! Most egy kis szünet következik, a jövő héten ugyanis Európában megkezdődnek a küzdelmek a Nemzetek Ligájában. Csapatunkat összesen nyolc játékos képviseli majd a felnőtt vagy az U21-es válogatottak valamelyikében. Meccséhségünket viszont a Puskás Akadémia elleni barátságos mérkőzéssel csillapíthatjuk szeptember 6-án, a következő bajnokinkat pedig két hét múlva játsszuk legnagyobb riválisunk, a Slovan otthonában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon büszke vagyok a játékosaimra. Az utóbbi két és fél meccsen is mi játszottunk jobban az ellenfelünknél, de nem sikerült győznünk. Ma felcseréltem a posztján Vida Mátét és Kalmár Zsoltot, aki feljebb játszott, mint korábban. Az első félidőben olyanok voltunk, mint a tigrisek. Nem ismertünk elveszett labdát. Fantasztikusak voltunk. A második félidőben inkább vízilabdára hasonlított a játék, de sikerült adnunk még két gólt. Nagyon jó eredmény született.”

Michal Gašparík (Szered): „Ilyen teljesítmény után nehéz bármit is mondani. Egyértelmű meccs volt. A hazaiak a játék minden elemében jobbak voltak nálunk. Lassúk voltunk, minden labdát elvesztettünk, hagytuk, hogy Kalmár befussa az egész pályát. Csalódott vagyok, hogy ebben a szép stadionban, ilyen kulissza előtt néhány játékosunk a tudása ötven százalékát sem nyújtotta. Korábban soha nem szenvedtem ötgólos vereséget, Szereden már másodszor esik meg velem.”

FC DAC 1904 - ŠKF SZERED 5:0 (3:0)

Fortuna Liga, 7. forduló, MOL Aréna, 2018.09.01., 19:00

Játékvezetők: Ochotnický - Tomčík, Hrmo

Nézőszám: 6813

Góllövő: 14., 23. Vida Kristopher, 42. Adekuoroye (öngól), 58. Kalmár, 87. Tretyakov

Sárga lap: 50. Penksa, 76. Djiby Ba, 79. Michalík

DAC: Jedlička - Davis, Huk, Šatka, Koštrna - Vida M., Herc (89. Kone), Kalmár - Vida K., Pačinda (84. Tretyakov), Bayo (84. Divković)

Szered: Penksa - Hučko, Michalík, Djiby Ba, Menich - Ventúra, Adekuoroye, Pankarićan (46. Mečiar)  - Ulrich (84. Subituć), Morong, Gatarić (61. Richnák)

Labdatartás: 68% - 32%

Lövések: kapura: 6:4, mellé: 8:5