DAC-Szered 3:4 (1:3)

|
| szo 11.5.2019, Kiss Balázs

Gólgazdag mérkőzésen szenvedtünk vereséget az újonctól. Villámrajtot vett a mérkőzés, mert már az első percben betalált a Szered, később pedig újabb hat gólt láthatott a közel tízezres nézősereg. A győzelmi sorozatunk ugyan megszakadt, de a közönség így is hálás volt a múlt héten megszerzett ezüstért.

Mivel már az előző fordulóban biztossá vált a második helyünk, ezért a fiúk különösebb teher nélkül készülhettek az összecsapásra. Tétje azért így is volt a mérkőzésnek, mert egy újabb győzelem újabb klubrekordot jelenthetett volna, zsinórban hatszor ugyanis még sosem sikerült begyűjtenünk a három pontot. Peter Hyballa is ezt a célt tűzte ki maga és a csapat elé, ám a kezdőben ezúttal azoknak a játékosoknak is helyet adott, akik korábban többnyire csereként léptek pályára. A meccs előtt a távolban villámok cikáztak, a mérkőzés pedig villámgóllal indult, Špehar már az első támadásból betalált: hét méterről lőtt a kapuba – 0:1. Volt, aki a B-középben felszálló sárga-kék füsttől nem is látta az ellenkező oldalon esett találatot, de sajnos nem kellett soká várni a duplázásra, mert Špehar a 13. percben már második gólját ünnepelhette – 0:2. A védelmünk elaludt, és Lačný gólpasszánál csak nézte, ahogy a kapu torkában álló csatárhoz eljut a labda. A szeredinek pedig ezt kihagyni nehezebb lett volna, mint berúgni. Senki nem számított ilyen állásra negyedórányi játék után. Vida Kristopher sem, aki úgy gondolta, itt az ideje tenni valamit az eredményért, és a 18. percben szépített – 1:2. A gólt megelőzően Čmelík rúgott kapura, de lövését még kiütötte Nwolokor, a kipattanót azonban már nem tudta védeni. Vidának ez volt a 11. gólja a szezonban, ezzel vezeti a házi góllövőlistát. A folytatásban Blackman szólói emelték fel székükből a szurkolókat, de hiába hámozta át magát három-négy szeredin is panamai játékosunk, a végén adós maradt a lövéssel vagy a kulcspasszal. Rajta kívül Ronannek volt még egy bődületes bombája, de Nwolokor hárított. A 37. percben Vida Krisz duplázhatott volna, próbálkozása centikkel ment fölé. Két perccel a vége előtt újra arcunkra fagyott a mosoly: Bilas senkitől sem zavartatva adhatta be a labdát a kapu előtt álló Lačnýhoz, akit Kucz sem tudott megakadályozni a gólszerzésben – 1:3. Nem voltunk ott, csak gondoljuk, hogy Hyballa nem irodalmi stílusban beszélgetett a fiúkkal a kabinban.

Hogy az edző sem volt elégedett a látottakkal, azt a szünetben végrehajtott kettős csere is sejtette. Bednár és Herc ment le, Vida Máté és Kalmár pedig fel. Zsolti nagyon aktívan lépett be a mérkőzésbe, a társai szinte minden labdával őt keresték, a szerediek pedig vadásztak rá, és amikor csak tudták, aprították, mint a répát. Játékbeli fölényünknek meg is lett az eredménye, az 56. percben ugyanis Michalík akasztotta el a büntetőterületen belül Vida Kristophert, az első élvonalbeli meccsét fújó Čiernik játékvezető pedig a mészpontra mutatott. Davis állította le a labdát, majd magabiztosan tette azt a jobb vinklibe – 2:3. Ez volt a balhátvédünk ötödik tavaszi találata, ebből négyet pontrúgásból szerzett. Az egygólosra szűkült gólkülönbség felrázta a fiúkat, de a befejezéseknél még mindig sok volt a hiba és a pontatlanság. Čmelík előtt például több góllal kecsegtető lehetőség is adódott, de rendre pontatlanul célzott. Ronan szabadrúgása után sokan már gólt kiáltottak, a labda viszont a kapu mögötti reklámtáblán csattant. A szeredieknek is volt sanszuk újabb gólszerzésre. A 66. percben Pankarićan egy kontra végén maga vezette rá kapusunkra a labdát, de Kucz bravúrral hárított. A 9564 néző ekkor még bízott az egyenlítésben, és erre meg is volt az esély, ám a 74. percben Sus a gólvonalról vágta ki Vida Máté hálóba tartó labdáját. A végéhez közeledve már eléggé szétszakadt a mezőny, egyszer Kucznak kellett levágnia egy sprintet, hogy menteni tudjon a kiugró Morong elől. A vendégek egyébként amikor csak tudták, húzták az időt, amit a lelátók füttyszóval „jutalmaztak“. Pedig volt még hátra néznivaló.  A ráadás perceiben Morong áthámozta magát Vida Mátén a sarokban, majd jött a center, melyet Ulrich bikázott védhetetlenül a hálóba – 2:4. És még mindig nem volt vége, mert az utolsó pillanatban Bilenkyi is feliratkozott a góllövőlistára egy kapáslövéssel – 3:4. Szurkolóink a vereség ellenére is hatalmas tapssal, és egy jelképes ezüst serleggel búcsúztak a fiúktól.

Az első találatnál néhányan talán még el sem foglalták helyüket a lelátón. Történt ugyanis, hogy Špehar találatát követően már az első percben a hálónkban táncolt a labda. A folytatás sem csalt sok mosolyt az arcunkra, mert negyed óra elteltével már kettővel mentek a kekszgyáriak. Utána feljavult a játékunk, és visszajöttünk a meccsbe, melyen még a ráadás pillanataiban is potyogtak a gólok, végül így alakult ki a 3:4-es végeredmény. Most ugyan kikaptunk, de ez sem veszélyeztette a már biztos második helyezésünket. A folytatásban vár még ránk egy rózsahegyi kiruccanó jövő héten szombaton, majd május 24-én, pénteken a Nagymihály elleni zárómeccs, amelyre érdemes lesz időben érkezni, hogy le ne késsünk az ezüstérem méltó megünnepléséről.

Edzői vélemények:

Peter Hyballa (DAC): „Gratulálok a Szerednek a megérdemeltnek mondható győzelemhez. Az első félidőben nem voltunk partiban. Kaptunk két gyors gólt, és bár volt 2-3 helyzetünk is, összességében nagypapa futballt játszottunk. Kettős cserét hajtottam végre a szünetben. A térfélcsere után szerettük volna kihasználni a szabad területeket. 6-7 lehetőségünk is akadt a gólszerzésre, az ellenfél viszont nagyon jól élt a kontratámadásokkal. Ha ilyen hatékonyan használja ki egy csapat a kontrákat, akkor nem lepődhetünk meg ezen az eredményen. Nem tudtuk kellő nyomás alá helyezni őket, és a védelmünk sem állt a helyzet magaslatán. A történelmi siker ezúttal elmaradt, nem sikerült zsinórban hatodszor is győznünk, ezért nincs jó érzésem. Négy helyen is változtattam a kezdőcsapaton, úgy látszik, ez ma nem jött be.”

Karel Stromšík (Szered): „Nagyon boldogok vagyunk, hogy legyőztük a DAC-ot, főleg a korábbi egymás elleni meccsek eredményének ismeretében. Felelőségteljesen készültünk erre az összecsapásra, és tudtuk, hogy nehéz lesz. Dicséret illeti a fiúkat. Nagy munkát végeztek, a taktikát és a harciasságot tekintve is jól teljesítettek. Kibírták a nyomást, és nem adták fel az utolsó percig sem ebben az elképesztő hangulatban lejátszott meccsen.”

FC DAC 1904 - ŠKF SZERED 3:4 (1:3)

Fortuna Liga, rájátszás, 8. forduló, MOL Aréna, 2019.05.11., 17:00

Játékvezetők: Čiernik - Hrmo, Poláček

Nézőszám: 9564

Góllövők: 18. Vida Kritopher, 56. Davis, 93. Bilenkyi, ill. 1., 13. Špehar, 43. Lačný, 92. Ulrich

Sárga lap: 71. Šatka, 75. Čmelík, ill. 35. Baez, 55. Michalík, 94. Sus

DAC: Kucz - Davis, Huk, Šatka, Blackman (81. Bilenkyi) - Bednár (46. Vida Máté), Ronan, Herc (46. Kalmár) - Vida Kristopher, Čmelík, Divković

Szered: Nwolokor - Hučko, Djiby Ba, Michalík, Sus - Bilas, Baez (81. Adekuoroye), Iván (76. Ulrich), Špehar, Morong - Lačný (65. Pankarićan)

Labdatartás: 58% - 42%

Lövések: kapura: 6:7, mellé: 6:3