DAC-Rózsahegy 2:2 (1:1)

|
| szo 11.8.2018, Kiss Balázs

Egy végig pulzáló, pörgős meccsen döntetleneztünk a Rózsaheggyel. Ezúttal is vert helyzetből fordítottuk meg a meccset, a végén mégis ki kellett egyeznünk a pontosztozkodással. A nézők élvezetes, jó játékot láthattak. Az ilyen meccsek miatt érdemes focira járni!

Az utolsó élményünk a Rózsaheggyel felejthetetlenre sikeredett. Még három hónap sem telt el azóta, hogy idegenben négyet rámoltunk be a hálójukba, és ezzel az eredménnyel kivívtuk az európai indulás jogát. Azóta viszont új szelek fújnak Liptóban és a Csallóközben is: ők is, mi is edzőt váltottunk, az új kapitányok pedig már csak a jelenre koncentrálnak. A meccs előtt közzétett felállításra pillantva pedig azt is láthattuk, hogy mindketten a támadófutball hívei. Hyballa ismét Šimčáknak szavazott bizalmat a balszárnyon, aki veszélyes beadásokkal vétette észre magát, ám a rózsahegyi védők állták a sarat, és jól kivédekezték ezeket a helyzeteket. A szurkolók nem panaszkodhattak az iramra, lüktető, tempós játéknak tapsolhattak. Volt is minek örülniük, mert remek támadójátékot produkáltak a srácok, és az ellenfél agresszivitása is állandó veszélyt rejtett magában. Sőt, a 17. percben meg is szerezték a vezetést. Tandirt nem tudtuk kellőképp feltartóztatni a kapunk előtt, egy hosszúsarokba gurított labdával pedig előnyhöz juttatta a csapatát – 0:1. Szerencsére a srácok nem estek hanyatt a bekapott gól után. A kapu elé érkező beadások elsősorban Bayo fejét keresték, de a középen szövögetett támadásaink is az élvezeti cikk kategóriába tartoztak. Egy ilyen volt, amikor Kalmár mérnöki passzal indította Vida Kristophert, aki szintén nagyon pontosan akart a hálóba találni, ám Macík lába alatt elakadt a labda – kevésen múlott! Aztán eljött a mi pillanatunk. Hiába volt az első félidőben kemény a rózsahegyi védelem, mint a kád széle, nem bírták a nyomást! A 42. percben Pačinda a hosszúra küldött egy gyönyörű labdát, melyet Bayo fejelt vissza a teljesen üresen hagyott Vida Kristophernek, aki kíméletlen volt – 1:1. Ez volt Krisz harmadik gólja az idei szezonban.

Szünet után azonnal jött egy figyelmeztetés, hogy nem szabad mélázni, mert pórul járhatunk, de Tandir gólját szerencsére les címén érvénytelenítette Smolák. A játék képe azonban semmit sem változott az első félidőben látottakhoz képest. Sőt, a 7043 szurkoló igazán élményszámba menő pillanatoknak lehetett szemtanúja. Ilyen volt például Vida Kristopher ballábas bombája, amely a kapufán csattant. Röviddel ezután Kostandinov lövése suhant el centikkel Jedlička hálója mellett. A mi játékunkban ugyanúgy benne volt a gól, mint az ellenfél támadásaiban, már csak az volt a kérdés, melyik csapat talál be előbb. Az 58. percben aztán kiegyenesítettük ezt a kérdőjelet, mert Pačinda tizenegyesből megfordította az állást – 2:1. A büntetőt Vida Kristopher harcolta ki: letámadta a tétovázó Macíkot, aki már csak szabálytalanság árán tudta megállítani csatárunkat. Pačinda pedig elemi erővel rúgta a tizenegyest a bal felsőbe. A közönség ekkor rákezdett a „Játszik a DAC!” – rigmusra, mégis ez volt az a momentum, miután feljavult a Rózsahegy, és átvette az irányítást. Igyekezetük a 72. percben érett góllá, amikor Qose lapos lövése megpattant egy lábon, és Jedlička háta mögött kötött ki – 2:2. Az egyenlítő találat után is csak üggyel-bajjal tudtuk felszabadítani a kapunk előterét, de amikor sikerült, akkor veszélyes kontrákat vezettünk. Az egyik ilyen végén sokan már gólt kiáltottak, de Bayo nem tudta gólra váltani Šimčák kiváló passzát. A végig dinamikus játékot csak az utolsó tíz percben törték meg cserékkel az edzők, de az eredmény már nem változott.

Egy kiváló első félidőt egy kevésbé rosszabb második követett. A fordulatoktól sem mentes párharc végén ezúttal meg kellett elégednünk az egy ponttal, de a játékra egyik oldalon sem lehetett panasz. Csapatunk ma is kiadott magából mindent, és a pontvesztés ellenére is ott vagyunk a táblázat elején. Lehet, sőt lesz ez még jobb is! Az előttünk álló hét lesz az első ebben a szezonban, amikor nem játszunk hétközben. A következő fordulóban Miavára utazunk, a Trencsén ideiglenes otthonába. A találkozó vasárnap, 19.00-kor kezdődik.

Peter Hyballa (DAC): „Tudtuk, hogy a Rózsahegy erős csapat. Az első félidőben remekül játszottunk, a másodikban viszont az utolsó 25-30 percben jobb volt nálunk az ellenfél. Nem tudtuk kivédekezni a ránk nehezedő nyomást, könnyű gólokat kaptunk. A széleken nagyon erős játékosai vannak a rózsahegyieknek, mi éppen ezért középen próbálkoztunk, ahol Herc és Vida Máté futotta be a területet, Kalmár pedig hátulról irányított. Próbáltuk a magunk játékát játszani. A 2:2 számunkra jó eredmény. Ljubičić egy tegnap történt incidens miatt maradt ki a csapatból, melynek következtében Huk megsérült. Jedlička ma is remekül védett, de bízom benne, hogy az előttünk álló héten Macej is újra fitt lesz.”

David Holoubek (Rózsahegy): „Megszereztük a vezetést, de az ellenfél rengeteg helyzetet dolgozott ki, és megérdemelten egyenlített. A második félidőre feljavult a játékunk, a végén mi voltunk a jobb csapat. A bekapott góloknál hibát követtünk el. Éreztem, hogy a játékosaimnak jól megy a játék, ezért hagytam a cseréket a meccs legvégére. Elégedett vagyok. Tetszett az ellenfél, fantasztikus szurkolói vannak, csodás stadionban játszhatnak.”

FC DAC 1904 - MFK RÓZSAHEGY 2:2 (1:1)

Fortuna Liga, 4. forduló, MOL Aréna, 2018.08.11., 19:00

Játékvezetők: Smolák - Weiss, D. Hrčka