DAC-Nagymihály 4:1 (3:0)

|
| va 29.7.2018, Kiss Balázs

Esélyeshez méltóan fölényes győzelemmel mutatkoztunk be hazai pályán a bajnokságban. Az első félidőben tulajdonképpen öt perc alatt lerendeztük a meccset, de a második játékrészre is hagytunk még a puskaporból, így hibátlan bajnoki mérleggel utazhatunk az Európa-liga minszki visszavágójára.

Az év eddigi legmelegebb napján Peter Hyballa ugyanannak a tizenegy játékosnak szavazott bizalmat, mint három nappal korábban az Európa-ligában a Dinamo Minszk ellen. Döcögősen indult a mérkőzés, de mindezt írjuk a magas hőmérséklet számlájára. Az első említésre méltó történés Pačinda kényszerű cseréje volt. Az idei bajnokságban csapatunk első gólját szerző játékosa a 13. percben jelezte, hogy nem tudja folytatni a játékot. Helyére Vida Mátét küldte pályára Hyballa. Bár mi játszottunk mezőnyfölényben, mégsem könnyelműsködhettünk, mert a nagymihályiak a középpályán elkövetett labdavesztéseink után gyorsan a kapunk előtt találták magukat. Látszott, hogy nemcsak védekezni érkeztek a MOL Arénába. Grič lövésénél Macejnek kellett nagyot nyújtóznia, hogy góltól mentse meg a csapatot, de Žofčák próbálkozásánál is figyelnie kellett. Utána azonban már a mi pillanataink következtek. A 27. percben Kalmárig jutott hátra egy bedobás, Zsolt pedig mesterien emelte vissza a labdát a kapu előterébe, ahol Bayo egy félfordulatos mozdulatot bemutatva a hálóba talált – 1:0. A folytatásra pedig alig három percet kellett várni. Ekkor Koštrna saroknál elvégzett bedobását szelídítette meg Vida Kristopher, majd jött a beadás, Bayo pedig egy szenzációs csukafejessel kettőre növelte az előnyünket – 2:0. Hogy melyik gólja volt szebb a kettő közül, arról megoszlanak a vélemények, de nagyon örülünk, amikor ilyen „gondok” nyomják a vállunkat. A hangosbeszélőnk még Bayót éltette, amikor hirtelen módosítania kellett a mondókáján, Kalmár ugyanis 23-ról akkora bombát akasztott Kira hálójába, hogy szegény kapus egy darabig még emlegetni fogja – 3:0. Öt perc alatt szereztünk három szépségdíjas gólt, így megnyugtató előnnyel vonulhattunk az öltözőbe.

Mindkét csapat cserével kezdte a második félidőt. Nálunk Ljubičić maradt a kabinban, helyére Kone lépett, akinek ez volt a második meccse sárga-kék szerelésben. A kapitányi karszalag pedig Huk kezére került. A biztos vezetés tudatában sem vesztett tempójából a meccs, de könnyen kétgólossá szűkülhetett volt az előnyünk, mikor Macej ránk hozta a frászt. Kapusunk egy előre passz során Sulleybe rúgta a labdát, amely végül csupán centikkel gurult el a bal kapufa mellett. A kisebb ijedtségen hamar túltették magukat a fiúk, s látszott rajtuk, hogy felszabadultan, örömmel gurigáznak. A két Vida, Kalmár és Herc is aktív szereplője volt a szebbnél szebb támadásoknak, és csupán idő kérdése volt, hogy mikor kiálthat újabb gólt a 6118 néző. A 72. percben aztán jött is a várt újabb találat. Egy mesébe illő passzjáték után a végig nagy kedvvel futballozó Vida Kristopher mattolta Kirát, és megszerezte második gólját a bajnokságban – 4:0. A vége előtt tíz perccel már érezte a publikum, hogy nagy fieszta kezdődik majd a hármas sípszó után, annál is inkább, mert április óta nem ünnepelhettünk győzelmet tétmeccsen a MOL Arénában. Némi szépséghibája volt a dolognak, hogy a 88. percben a csereként pályára lépő Kurminowski közelről megszerezte a vendégek szépítő találatát – 4:1. Ez sem szegte azonban kedvét a szurkolóinknak, akik vastapssal kísérték le a pályáról a játékosokat. Ha a csütörtöki minszki találkozót is ilyen eredménnyel zárnánk, esélyes, hogy a drukkereink a vállukon cipelve szállítanák be a játékosokat a pozsonyi reptérről a stadionba.

Akárcsak tavaly Marco Rossi, Peter Hyballa is kiválóan teljesített a bajnokság első két fordulójában. A vendégek nekünk fekvő stílusban futballoztak, mi pedig élni tudtunk a lehetőségekkel, és már a meccs első felében eldöntöttük a három pont sorsát. A folytatás sem volt unalmas: ezen a találkozón annyi helyzetet kidolgoztunk, amellyel akár három másik meccset is eldönthettünk volna. A lényeg, hogy ott vagyunk az élmezőnyben, és ennek tudatában próbálhatjuk meg kivívni a továbbjutást az Európa-ligában. Nem lesz könnyű, de ha csütörtökön a maihoz hasonló eredmény születne, szem nem maradna szárazon a boldogságtól. Meg persze, torok sem... A csütörtöki találkozót 18.00-tól játsszák Minszkben (dunaszerdahelyi idő szerint), azt követőn pedig jön az újabb bajnoki kör a Nyitra ellen, idegenben. Az összecsapás időpontja: augusztus 5., vasárnap, 19.00.

Peter Hyballa (DAC): „Ez volt a harmadik meccsem a csapat kispadján, de mindhárom eddigi találkozónak megvolt a maga jellegzetessége. Korán le kellett cserélnem Pačindát, aki a hátát fájdítja, de az orvosi stáb mindent megtesz annak érdekében, hogy minél előbb felépüljön. Remélem, hogy csütörtökön már pályára léphet. A célunk az volt, hogy a széleken letámadjuk az ellenfelet, a csere után azonban taktikát váltottunk, és átálltunk a 4-3-3-as játékrendszerről 4-4-2-re. Vida Kristophert második csatárként játszattam, amit korábban nem gyakoroltunk, de mégis bevált. Térfélcsere után kicsit fáradtnak tűntek a játékosaim, de mindent beleadtak, Kone és Almási pedig értékes játékperceket gyűjtöttek. Két meccs alatt hat pontot szereztünk, ez remek. Szükségünk van most a jó regenerációra, és meglátjuk, mire lesz ez elég Minszkben."

Anton Šoltis (Nagymihály): „Az eredmény elég kemény a számunkra. Nem tudtunk mit csinálni abban az öt percben, amikor a DAC három gólt is rúgott nekünk. Előtte nekünk is volt két ígéretes lehetőségünk. Fordulást követően igyekeztünk visszajönni a meccsbe. Jó tanulópénz volt ez a fiataljaink számára, akik megtapasztalták, hogy ennél keményebben, harciasabban kell játszani. Nagyon sok munka áll még előttünk. A hazaiaknak gratulálok a megérdemelt győzelemhez.”

FC DAC 1904 - NAGYMIHÁLY 4:1 (3:0)

Fortuna Liga, 2. forduló, MOL Aréna, 2018.07.29., 19:00

Játékvezetők: Ochotnický - Galo, Čajka