A szombati összecsapástól hangos a hazai és külföldi sajtó. DAC–Slovan sajtóvisszhang – ma a szlovákiai lapokból válogattunk.
Az idei első összecsapás a DAC és a Slovan között nagy visszhangot váltott ki nemcsak a szurkolók – akik megtöltötték a MOL Arénát – körében, hanem a médiában is. A mérkőzésre közel 230 újságíró, fotós és egyéb médiában dolgozó munkatárs akkreditálta magát. A találkozót élőben közvetítette a szlovák és a magyar közszolgálati televízió is.
Nem volt olyan lap vagy weboldal, amely ne emelte volna ki a dunaszerdahelyi teltházas stadion fantasztikus légkörét. „Sárga-kék sálak százai, sőt inkább ezrei. A kulissza a Bundesliga vagy a Premier League mérkőzéseire emlékeztetett. A légkört és a környezetet a szlovák klubok többsége megirigyelheti a dunaszerdahelyi DAC-tól” – írja a sme.sk oldala, amely két ellentétet is felfedezett. Az első: „A dunaszerdahelyiek mezében – a becserélt Lukáš Čmelíket is beleértve – 5 szlovák lépett pályára, Slovan-mezben csak egy: Greif.” A második: „A kapus, Dominik Greif a szlovák labdarúgók jól megszokott, mérkőzés utáni rituáléjába kezdett. A futballcipőjével elkezdte ütni a nagy fémdobozt, s azt kiabálta: „Ciki caki. Nyertünk, ez így van. Slovan itt a legjobb. Szétzúztuk a magyarokat.” Mindezt mosollyal vette a két magyar (Holman és Guzmics) is, akik Slovan-mezben léptek pályára.”
„Az új stadion megnyitója, teltház, Dunaszerdahely történetének legmagasabb nézőszáma (12 135), a Slovan győzelme tizenegyesből, a listavezető tizenegy pontos előnye.” Így indította az összecsapás leírását a Pravda napilap, mely hozzátette: „A befejezett MOL Aréna első mérkőzésének megnyitásához egy világsztár sportoló is hozzájárult. Az ünnepélyes kezdőrúgást a háromszoros olimpiai bajnok, világcsúcstartó, többszörös világbajnok és Európa-bajnok magyar úszónő, Hosszú Katinka végezte el. A mérkőzést követően a stadion felett tűzijáték világította be az eget.”
A Šport napilap mai számában egy egész oldalt szentelt a mérkőzésnek, a következő címmel: „Két (ugyanolyan) kéz, két (különböző) döntés.” A cikkben egyenesen azt is megemlíti: „A főbíró kétszer komolyabban is tévedett: először, amikor sárga lapot ítélt Vidának szimulálásért, később pedig, amikor nem ítélte meg a tizenegyest Moha egyértelmű kezezése után.” Erre épültek a további mondatok is: „Az utolsó sípszót követően a hazai futballisták nem rejtették véka alá csalódottságukat. Tudatosították, hogy nem a legideálisabb teljesítményt nyújtották, viszont dühösek voltak – joggal – a bíróra, Filip Glovára, aki a hajrában nem ítélte meg Moha kezezése után a tizenegyest.”