Beszámoló: Nagyölved - DAC 1904 0:3 (0:2)

|
| sze 25.9.2024, DAC 1904

Magabiztos győzelmet aratva jutottunk tovább a Slovnaft Cup következő, negyedik fordulójába, miután Nagyölveden Trusa (2) és Szendrei góljaival legyőztük harmadik vonalbeli ellenfelünket.

A második fordulóban kapcsolódtunk be a Slovnaft Cup idei küzdelmeibe, ahol elsőként a hatodik vonalbeli Ipolyszalka együttesét győztük le 9:0-ára. A folytatásban már a III. ligából kaptunk ellenfelet, Xisco Muñoznak a Nagyölved ellen kellett felkészítenie a csapatát. „Nagyon fontos számunkra a Slovnaft Cup, ezért a legerősebb összeállításban küldöm pályára az együttest” – nyilatkozta a mérkőzést megelőzően a spanyol vezetőedző, aki valóban állta a szavát.

Nagyölveden nagyon várták a sárga-kékeket, hiszen a faluból többen is bérletes szurkolóink közé tartoznak, így nem volt meglepő, hogy a 15:30-as kezdés ellenére csordultig megtelt a lelátó, és a pályát körülölelő korlát mellett is tömött sorban álltak a hazai szurkolók.

A barátságos fogadtatás ellenére igyekeztünk hamar a hazaiak tudtára adni, milyen szándékkal érkeztünk: elsőként Bajo, utána Bassey próbálkozott egy kaput elkerülő lövéssel, majd a 18. percben Vitális már a kaput is eltalálta egy jól kivitelezett szabadrúgásból, de hazai kapus, Krátky kiütötte a labdát. Egy perccel később viszont már ő is verve volt: Redzic alakította ki a gólhelyzetet, melyet a remek formában futballozó Trusa fejezett be – 0:1.

A gól után izgalmas pillanatok következtek. Előbb a hazai közönség reklamált büntetőt Smolák játékvezetőnél, de a bíró nem látta szabálytalannak Šoky földre huppanását. Utána kis híján egy öngólt is összehoztak a hazaiak: az első szögletünk után Kupecről pattant a labda a bal kapufára. Majd a 33. percben jött ismét a Redzic-Trusa duó és a második gól. A magyar játékos ismét gólpasszt jegyzett, Trusa pedig a gólt – 0:2.

Andzouana bombája majdnem meghozta a harmadik találatunkat, de Krátky nagyot mentett, így maradt a kétgólos előny. Vendéglátóink előtt a 37. percben adódott a legnagyobb lehetőség. A korábban évekig Aranyosmaróton futballozó Orávik ívelt egy szabadrúgást a hazai csapatkapitány, Domasta fejére, de szerencsénkre pontatlan volt a kísérlet, Popovićnak nem akadt dolga.

A kétgólos vezetést hozó első félidő után hármas cserét hajtott végre Xisco Muñoz. Trusa, Vitális és Redzic ment le, Szendrei, Herc és Tuboly pedig érkezett, a csapatkapitányi karszalag pedig Trusa kiválásával a mindössze 15 éves Bősze karjára került. Erősen indítottuk a játékrészt, mert Andzouana előbb szabadrúgásból, majd egy kapáslövést bemutatva találta el a kaput, Herc pedig a léc alá célzott, de mindhárom alkalommal Krátky kapus volt a győztes.

Vendéglátóink is igyekeztek, Šoky centere után Bujna lábáról pattant veszélyesen a labda, a gólt viszont megúsztuk. A végeredményt már a 71. percben sikerült beállítanunk: Herc ívelte az ötös vonalára a labdát, melyet Csinger fejelt kapura, de Krátky ezt még védeni tudta. Szendrei megismételt fejesénél viszont már nem volt esélye – 0:3. A hátralévő percekben újabb gól már nem esett, de ez is elég volt ahhoz, hogy továbbjussunk a Slovnaft Cup következő, negyedik fordulójába. Soron következő ellenfelünk kiléte a szeptember 30-i, hétfői sorsoláson derül majd ki.

Xisco Muñoz (DAC 1904): „Pozitívan értékelem a találkozót. Elvégeztük a munkánkat. Teljes erőbedobással játszottunk, ez a következő fordulóra tekintettel is örömteli. Egy turbulens időszakban vagyunk. Ma mindenki jó teljesítményt nyújtott, és nem sérült le senki. Bejutottunk a következő körbe, ez a legfontosabb. Innentől már a Nagyszombat elleni meccsre készülünk, ami olyan lesz, mint a Slovan elleni rangadó, hiszen itt is apró részletek fognak majd dönteni.”

Kristián Mako (Nagyölved): „Úgy alakult a mérkőzés, ahogy arra számítottunk: keveset volt nálunk a labda, és védekezésre kényszerített minket az ellenfél, így nem tudtunk abban a stílusban futballozni, ahogy megszoktuk a bajnokságban. Természetesen nem vállalhattuk fel a nyílt sisakos játékot a DAC ellen. Az első félidőben az ellenfél nagyobb nyomást helyezett ránk, a második játékrészben már mi is veszélyesebbek voltunk. Igyekeztünk gyors átmenetekkel támadásba lendülni. Ez az első félidőben nem sikerült, a másodikban volt két-három olyan lehetőségünk, melyet végig tudtunk vezetni, csak nem rúgtunk a végén gólt. A tisztes helytállás megvolt a részünkről, a DAC pedig megérdemelten nyert.”

TJ DRUŽSTEVNÍK VEźKÉ LUDINCE - DAC 1904 0:3 (0:2)

Slovnaft Cup, 3. forduló, Nagyölved, 2024. 9. 25., 15:30
Játékvezetők: Smolák - Roszbeck, Vašš