Az Eszéket fogadjuk az új szezon főpróbáján

|
| va 30.6.2024, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

Az új idényt megelőző négy előkészületi mérkőzés közül az utolsót a horvát élvonal negyedik helyezettje ellen abszolváljuk a MOL Arénában.

A DAC négy találkozót tervezett be a nyári felkészülési időszakra, amelyek közül az elsőn tegnap Bécsben lépett pályára a hazai Austria ellen. A meccs végül 0:0-s döntetlennel ért véget.

Július 6-án, szombaton a cseh másodosztályú MFK Vyškov együttesével mérkőzünk az akadémiánkon, majd július 12-én, pénteken ugyanott a magyar NBI újoncát, az ETO FC Győrt fogadjuk. Mindkét említett összecsapás kezdési időpontja 10:30 óra; a Vyškov elleni találkozón kétszer 60 perc lesz a játékidő.

Kiderült a főpróbabeli ellenfelünk kiléte is, amelyet egy héttel az éles rajt előtt abszolválunk. Július 18-án, csütörtökön 18:00 órai kezdettel a MOL Arénában rendezik meg a DAC-NK Osijek (Eszék) találkozót. Hozzánk hasonlóan a horvát élvonal 4. helyezettje is az UEFA Konferencia Liga 2. selejtezőkörében kezdi meg az európai kupaszereplését.