Zólyombrézó-DAC 1:2 (0:1)

|
| va 22.7.2018, Kiss Balázs

Jetzt geht´s los! – győzelemmel mutatkozott be csapatunk kispadján Peter Hyballa. Akárcsak csütörtökön Tbilisziben, most is a végén jött a dráma, amikor a kiválóan játszó Vida Kristopher bevarrta a győztes gólt. Lépjünk a gázra, jöhet a Minszk!

A csütörtöki Európa-ligás meccs után ma azzal a céllal utazott a csapat a Felső-Garammentére, hogy meglovagolva a kabinban uralkodó remek hangulatot, győzelemmel kezdje a bajnokságot. Peter Hyballa csapatában két újonc is bemutatkozott a Fortuna Ligában, Vida Máté és Makszim Tretyakov is a kezdőben kapott helyet. Új edzőnk a 4-3-3-as hadrendet választotta. Az offenzív felállítás ellenére az első lehetőség mégis a hazaiak előtt adódott, amikor a 7. percben Mikuš remekül megcsúsztatott labdájánál Macej kiváló reflexmozdulattal hárított. A védést egy másik lövés követte, de az már egy lesen álló vasgyáritól érkezett, a bíró pedig ezt észrevette, és a sípjába fújt. Ezt követően szinte elhaltak a hazai próbálkozások, és mi vettük át az irányítást. A középpályán Vida Kristopher volt a legaktívabb játékosunk, aki már a 14. percben egyedül törhetett volna kapura, ha pontosabban szökteti őt, a kapitányi karszalagot ma viselő Pačinda. Utána ismét Kristopher jeleskedett: Pačinda bombája még lepattant egy közbelépő zólyombrézói lábról, de Vidának sikerült kapura fejelnie. A dolog apró szépséghibája, hogy Kuciak szögletre tornázta a labdát. A fölényünk végül a 29. percben érett góllá. Szép kontrából indítottuk a támadást, amely során ismét Vida fokozta a tempót a jobb oldalon. Majd jött a beadás, de Bayo fejesét még kiütötte Kuciak, ám épp Pačinda elé tette a labdát, aki közelről már nem hibázott – 0:1 A hazaiakat az első játékrészben nem engedtük komoly helyzetbe jutni.

A második félidő viszont rosszul indult számunkra. Már az 50. percben egyenlővé vált az állás, amikor Leško szabadrúgását Mikuš juttatta fejjel Macej háta mögé – 1:1. Akárcsak Tbilisziben, most is pontrúgásból kaptuk a gólt. A grúzoknál szögletből, most szabadrúgásból találtak a hálónkba.  Kicsivel később megint Macejnek kellett összpontosítania, mert Leško bizony célba vette a kapuját, ám ezúttal nem örülhetett gólnak. A meccsnek ebben a periódusában a harciasság dominált a pályán, a 292 tagú sárga-kék tábor rá is zendített a “Gólt kéne rúgni!” rigmus skandálására. Vida Máté meg is hallotta az “ukázt”, laposan megeresztett lövése azonban egy méterrel zúgott el a jobb kapufa mellett. Utána Šatka merészkedett előre, és meg is találta a rést a védelmi pajzson, ám mielőtt Bayóé lett volna a labda, az egyik hazainak mégis sikerült belepiszkálnia a támadásba. Fogyott az idő, de nem adtuk fel, és tovább próbálkoztunk. A 72. percben Pačinda mélységi passzát Davis csúsztatta Vida Kristoper elé, aki végül az oldalhálóba durrantott. Ezután Bayo került hatalmas helyzetbe, aki Krisz pazar kiugratását nem tudta gólra váltani, mert az utolsó pillanatban szögletre mentettek előle. Szinte rögtön utána el is felejtethette volna velünk a kihagyott helyzetét, ám ehelyett egy újabb, még nagyobb lehetőséget puskázott el, mikor egy szöglet után a kapust találta telibe. A vendégek a végére megfogyatkoztak, mert a csereként beállt Mejri két perc alatt két sárgát is begyűjtött. A kiállítást követően Koštrna nagyobb teret kapott a jobb oldalon, és ez a végén meghozta számunkra sikert. Kristián beadásából ugyanis a csapat mai legjobbja, Vida Kristopher talált az ellenfél hálójába – 1:2. Akárcsak Grúziában, most is a végén szerzett góllal nyertük meg a meccset.

A mérkőzés előtt a hazai lelátóra terelték a szurkolóinkat a szervezők, mert annyi sárga-kék drukker érkezett a vasgyári stadionba, hogy kicsinek bizonyult a vendégszektor. Az első félidőben az előző három szezon házi gólkirálya, Erik Pačinda kezdte meg a bajnokságban a gólgyártást, a második játékrész elején azonban kiegyenlítettek a hazaiak. A kitartó buzdítás és Vida Kristopher szemfülessége végül győzelemre vezette csapatunkat, így igazán jó hangulatban készülhetünk a csütörtöki összecsapásra, amikor a Dinamo Minszk lesz az ellenfelünk az Európa-liga második selejtezőkörének első mérkőzésén. A találkozó 21.00-kor kezdődik a MOL Arénában.

Peter Hyballa (DAC): „Nagyon örülünk a szerencsés győzelemnek. Még csak pár napja ismerem a csapatot. Csütörtökön élőben tekintettem meg a Tbiliszi elleni párharcot, a hazatérést követő napon pedig elbeszélgettem a játékosokkal. Tegnap egész nap együtt voltunk, megtartottam az első edzést. Máig csak a mai meccsre koncentráltunk. Az első félidő nagyon rendben volt a részünkről, a középpályán szervezetten játszottunk, a hazaiak azonban jól védekeztek. Térfélcserét követőn kiegyenlített a vendéglátónk, és az 1:1-es eredmény teljesen megérdemelt volt. Igyekeztünk megfordítani az állást, ehhez egy kis rizikót is be kellett vállalnunk. A kiállítás után Koštrnát feltoltuk a szélre, és ez be is jött. Örülök, hogy győzelmi mentalitás uralkodik az öltözőben, nagyon motiváltak vagyunk a hétközi meccs előtt. A Dinamo Minszk elleni kezdőben biztos lesznek változások a maihoz képest, mert a csütörtök-vasárnap játékrendszer ezt megkívánja. Tudjuk, hogy tízezer elszánt szurkoló előtt lépünk majd pályára, és mindent megteszünk azért, hogy a végén mi örüljünk.”

Marek Fabuža (Zólyombrézó): „Nehéz meccsre számítottunk egy ilyen erős ellenféllel szemben, mint a DAC. A védelmünk elég jól muzsikált, támadásban viszont gyengének bizonyultunk. A második félidőt azonban nagyon jól kezdtük, egy pontrúgás után kiegyenlítettünk, a végén pedig egy hibát követően nem sikerült megtartanunk a döntetlent. A klub filozófiája továbbra is az, hogy játéklehetőséget adjon a fiataloknak, egy ilyen hiba pedig benne van a játékban. Mindent összevetve elégedett vagyok a teljesítményünkkel, továbbra is keményen kell dolgozunk, hogy az ilyen erős csapatokkal is fel tudjuk venni a versenyt.”

ZÓLYOMBRÉZÓ - FC DAC 1904 1:2 (0:1)

Fortuna Liga, 1. forduló, ZELPO Aréna, 2018.07.22., 19:00

Játékvezetők: Sedlák - Benko, Ádám