A Professzionális Futballisták Uniója megszervezte a Niké Liga 2025/26-os idényének a legjobb játékosát és kezdőcsapatát kereső, hagyományos szavazását.
A Professzionális Futballisták Uniója (ÚFP) nyilvánosságra hozta a Niké Liga legjobb játékosát kereső, komoly presztízsű játékosszavazása negyedik kiírásának az eredményeit. Egyúttal megismerhettük a 2025/26-os szezon a labdarúgók szavazása általi legjobbnak vélt kezdő tizenegyét. Az ankét eredményéről a honi élvonal főszereplői döntöttek. A szavazásba a Niké Liga összes klubjának a játékosai bekapcsolódtak, ami garantálja a magas szintű objektivitást és a presztízst.
Csapatunkból rögtön három futballista is bekerült a legjobb tizenegybe: Ammar Ramadan sorozatban a második éve, míg Taras Kacharaba és Klemen Nemanić első alkalommal.
Ráadásul Ramadan akárcsak egy éve a harmadik legtöbb szavazatot kapta a kollégáitól és a Szezon játékosa ankétján a Michal Fako, Andra porar kettős mögött végzett.
Labdarúgóink a szombati DAC-Nagyszombat összecsapás alkalmával veszik át a díjakat.
Hogy fest a Niké Liga legjobb tizenegye a játékosok szavazása alapján?
Dominik Takáč (Slovan) Cesar Blackman (Slovan), Kenan Bajrić (Slovan), Taras Kacharaba (DAC), Klemen Nemanić (DAC) Peter Pokorný (Slovan), Miroslav Káčer (Zsolna), Ammar Ramadan (DAC), Michal Fako (Zsolna) Nino Marcelli (Slovan), Andra porar (Slovan).
Az idei válogatottban a Slovan rendelkezik a legnépesebb képviselettel, az égszínkékek hat játékost is adnak a legjobbak közé. A DAC-ot három, a Zsolnát pedig két futballista képviseli a szezon tizenegyében.
A játékosszavazás a pályán mutatott teljesítmény legőszintébb tükre. A voksolás amiatt is különleges, hogy a győztesekről maguk a játékosok döntenek azok a profik, akik hétről hétre találkoznak a pályán és akik a legjobban tudják, ki tartozik valóban a legjobbak közé. Ez a díj a játékosoktól a játékosoknak szól.







