Aktívabbak és veszélyesebbek voltunk, ám a szezon első bajnokiján hiányzott a hatékonyság. Az ellenfél az első komolyabb lehetőségéből megszerezte a vezetést, amire csak egyszer tudtunk válaszolni.
A tavalyi szezonzáróhoz képest négy változást volt a kezdőben: Herc sérülés miatt hiányzott, Andzouana eligazolt, Csinger a padon kezdett, míg Redzic eltiltását töltötte. Helyettük Mendez, Tuboly, a felépült Trusa, valamint az újonc Nemanič kaptak lehetőséget. A mérkőzés előtt megemlékeztünk Rostislav Prokopról. A DAC egykori játékosa és edzője július 13-án, 58 éveskorában hunyt el. Nyugodjon békében!
Az első komolyabb helyzetet mi alakítottuk ki. Djukanović a 9. percben a gólvonalról gurított vissza Syllához, aki a kelleténél gyorsabb volt. Öt perccel később Ramadan célzott mellé. A 16. percben Bednár hazaadása okozott nem kis gondot Lukáč kapusnak. Az ellenfél első próbálkozását két perccel később láttuk, Musák lövése fölé ment. Továbbra is aktívabban játszottunk, ám újabb lövést a vendégek eresztettek meg - Taylor-Hart lapos kísérletét Filipe tenyerelte ki. A 39. percben viszont ő is verve volt. Musák szöglete után Paulauskas a szabadon érkező Cottrellhez passzolt, aki a jobb alsóba gurított – 0:1. A szünet előtt Sylla ziccerben találta meg Trusát, aki a gólvonalról combbal a kapu fölé célzott!
A második félidőt csere nélkül kezdték a csapatok, aktivitásunk sokáig nem vezetett lövéshez. Az 54. percben Ramadan szabadrúgásból a sorfalat találta telibe. A 61. percben érkeztek a friss újoncok: Gagua és Gruber, utóbbi pedig rövidesen helyzetbe is került, ám az oldalhálóba fejelt. A 64. percben Djukanović lövése a kapufát súrolta. Majd jött a 67. perc, és a nyomásunk végre góllá érett. Kapanadze remek beadása után Djukanović fejjel kiegyenlített – 1:1. A 73. percben Kapanadze jó 25 méterről eresztett meg egy sistergő bombát, amelyet Lukáč bravúrral hárított. Egy perc múlva Filipe mentett közelről, Zubaru pedig fölé küldte a kipattanót. Végig hajtottunk a győzelemért, több próbálkozásunk is volt, újabb találat azonban már nem született.
Fölényünk ellenére döntetlennel kezdtük 31. élvonalbeli idényünket. A jövő hétvégére tervezett Kassa-DAC ligameccset elhalasztották, így legközelebb augusztus 9-én, szombaton, 20:30-kor játszik bajnokit a csapat – akkor a Rózsahegy látogat a MOL Arénába.
Edzői értékelés:
Branislav Fodrek (DAC 1904): „Csalódottak vagyunk, mivel szerettük volna megnyerni az első bajnoki mérkőzést. Mi voltunk a kreatívabb csapat, de nem sikerült megszereznünk a vezetést, amelynek köszönhetően megnyugodhattunk volna. Nem vitathatom a játékosok aktivitását, akarását, de a befejezéseknél hiányzott a nagyobb minőség. Sok beadást küldtünk a tizenhatosba, de nem voltunk kellőképpen agresszívek. Ellenben egy rögzített játékhelyzetnél hibáztunk, amit meg is büntetett az ellenfél. A találkozó nem alakult ideálisan számunkra, de a második félidőben képesek voltunk egyenlíteni. Sok lehetőségünk volt, de ezek nem voltak kimondottan ziccerek. Nyomás alá helyeztük a vendégcsapatot, de a befejezéseknél rendszerint kudarcot vallottunk. Hiányzott egy olyan egyéniség, aki magára vállalja a felelősséget és eldönti a meccset. Csalódottak vagyunk, szerettünk volna győzedelmeskedni. Amit ma elveszítettünk, azt a következő összecsapásokon kell visszaszereznünk.”
Anton Šoltis (Nagymihály): „Az első 20 percet átaludtuk, a támadásban és a védekezésben is megilletődötten futballoztunk. Ezt követően azonban bátrabbak lettünk és kiegyenlítettük a mérkőzés képét. Főleg a két tizenhatos között folyt a játék, minimális számú gólhelyzettel. Viszont sikerült előnybe kerülnünk, az ellenfélnek egyetlen komolyabb lehetősége volt, amelyet Trusa nem tudott kihasználni. Tisztában voltunk vele, mi vár ránk a második félidőben, de veszélyesebbek is lehettünk volna és nem szabadott volna annyi beadást engedélyeznünk a tizenhatosunkba. Érdekességként azt mondták el a játékosaim, hogy az egyik taktikai szabálytalanság után nem kaptuk vissza a labdát, ellenben azt a szituációt követően kaptuk a gólt. Ezt csak úgy, margóra jegyeztem meg, az ellenfélnek megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre. Pauschek, Zubairu, Musák vagy Taylor-Hart révén mi is kidolgoztunk néhány helyzetet, amelyek góllal is végződhettek volna. Elégedettek vagyunk a mérkőzést követően, a srácok keményen küzdöttek, de a támadásban többet kell nyújtanunk.”
FC DAC 1904 DUNAJSKÁ STREDA - MFK ZEMPLÍN MICHALOVCE 1:1 (0:1)
Niké liga, 1. forduló, 2025.07.26., 18.00 h
Gólszerzők: 39. Cottrell 0:1, 67. Djukanović 1:1
Játékvezetők: Gemzický - Vitko, Kuba, 4 075 néző
Sárga lap: 51. Dzotsenidze, 87. Bednár, 90+5 Zubairu
DAC: Filipe - Kapanadze, Kacharaba (K), Nemanič, Mendez (84. Modesto) - Tuboly (61. Gruber), Bajo, Djukanović - Ramadan, Trusa (84. Blaško), Sylla (61. Gagua)
Michalovce: Lukáč - Pauschek (K), Dzotsenidze, Bednár, Bahi - Zubairu, Cottrell - Ahl (68. Shimamura), Musák, Hart (90+3 Danko) - Paulauskas (78. Žulevič)
Statisztika:
Labdatartás: 61% - 39%
Lövés: kapura 4:5, mellé 7:2
Szabadrúgás: 16:12
Szöglet: 5:2
Les: 2:1