Az ETO FC Győr - DAC 1904 előkészületi mérkőzés előtt

|
| pé 11.10.2024, Nagy Krisztián, foto: Fekete Nándor

A Győr stadionjában abszolvált felkészülési találkozó színesíti számunkra az októberi válogatott szünetet. A találkozó szombaton 11:00 órától kerül megrendezésre, a belépés ingyenes.

Öt hét után ismét összeméri az erejét a DAC és a Győr együttese, amely nyolc forduló elteltével 8 ponttal az NBI 9. helyén áll.

A meccset 2024. október 12-én, szombaton 11:00 órától rendezik az ellenfél stadionjában, az ETO Parkban, a belépés ingyenes.

Xisco Muñoz vezetőedző játékoskeretéből hét futballista utazott el a nemzeti csapatához – Andzouana, Herc, Ramadan, Bajo, Vitális, Csinger és Bősze.

„A klub egyik feladata, hogy felkészítse az akadémia játékosait az A-csapat igényeire. Ők a DAC jövője, a Győr elleni mérkőzés pedig megfelelő alkalom akcióban látni őket. Ezen kívül meccsritmusban kell tartanunk a felnőttek futballistáit és olyanok is lehetőséget kapnak, akik a bajnokságban kevesebbszer lépnek pályára. Hosszú a hiányzók listája, de mindig jobb meccset játszani, mint csak edzeni. Várjuk már, hogy egy szép stadionban abszolválhassunk egy jó mérkőzést” – jelentette ki Xisco Muñoz szakvezető.

A már említett hét válogatotton kívül kisebb-nagyobb sérülések vagy egészségügyi gondok miatt holnap Dimun, Redzic, Száraz, Brunetti, Gruszkowski és Balogh sem léphet pályára.

A Győrrel idén immár harmadszor találkozunk. Júliusban, a nyári felkészülés keretén belül a DAC 2:1-es sikert aratott (gólszerzők: Redzic, Bősze – Bumba), a szeptemberi válogatott szünet alatt pedig 4:1 arányban győztük le Borbély Balázs védenceit (Trusa 2, Ramadan, Mendez – Kaša). Mindkét esetben a MOL Akadémián zajlott a találkozó.

SZURKOLÓI INFORMÁCIÓK

A hazai klub értesítése szerint a stadion kapui 10:15-kor nyílnak, a belépés ingyenes. Csak a Hotel felőli kapu kerül megnyitásra; a fő lelátó alsó szektorai állnak majd rendelkezésre.

A járműveiket az ETO Park bevásárlóközpont nagy parkolójában állíthatják le. A stadion területén büfé áll a szurkolók rendelkezésére. Kérjük önöket, hogy tartsák be a szervezők utasításait.