Válogatottjaink akcióban: a sárga-kékek októberi menetrendje

|
| sze 9.10.2024, Nagy Krisztián

A-csapatunk nyolc játékosa kapott válogatott meghívót a szezon második asszociációs időszakára, Redzic Damir sérülés miatt ismét nem utazhat.

Jön a 2024/25-ös idény második válogatott szünete, amely során felnőttcsapatunk összesen hét labdarúgója képviselheti klubunkat a nemzetközi színtéren. Redzic Damir lett volna a nyolcadik, ám röviddel az összetartásra való elutazás előtt ismét megsérült – a hétvégi DAC-Zsolna bajnoki összecsapást megelőző utolsó edzésen vált harcképtelenné.

Így a magyar U21-es válogatottban Vitális Milán és Csinger Márk képviseli a DAC-ot a 2025-ös Eb selejtezőin. Labdarúgóink ebben a korosztályban utolsó alkalommal utaznak közös összetartásra.

A magyar 19 éven alatti nemzeti csapat szövetségi kapitánya, amelyben a 2006-os születésűek szerepelnek, a 15 esztendős Bősze Leventének is küldött meghívót. A Európa-bajnokságra való kijutásról döntő novemberi selejtezőtorna előtt Skóciával találkoznak két előkészületi összecsapáson.

Szíria a Király-kupa (King’s Cup) nemzetközi torna jubileumi 50. kiírásán vesz részt Thaiföldön. Az első mérkőzésen Ammar Ramadan és társai pénteken Tádzsikisztán ellen lépnek pályára, a második párost a hazai Thaiföld és a Fülöp-szigetek alkotja. A győztesek a hétfő esti döntőben találkoznak, a legyőzöttek néhány órával korábban a harmadik helyért küzdenek meg.

Christián Herc több, mint egy év elteltével tér vissza a válogatottba. Szlovákia a Nemzetek Ligájában nagyon fontos mérkőzésre készül az eddig szintén százszázalékos mérleggel rendelkező Svédország ellen, majd azt követően Azerbajdzsánban vendégszerepel Francesco Calzona együttese.

Kongó is pontokért küzd meg, amelynek keretében Yhoan Andzouana neve is megtalálható. A 2025-ös Afrika-kupa selejtezősorozatának harmadik és negyedik találkozóján is a csoportfavorit Dél-afrikai Köztársaság lesz az ellenfél. A FIFA ranglistájának a 117. helyén található Kongó két meccs után három ponttal áll, ellenfele (59.) négyet gyűjtött.

Gambia (135.) ugyanebben a kvalifikációs sorozatban érdekelt, amely szövetségi kapitánya Mahmudu Bajo játékával is számol. A Madagaszkár (108.) elleni páros mérkőzés semleges pályán, Marokkóban kerül megrendezésre. Két találkozót követően mindkét együttes egy-egy ponttal áll.

2024.10.14., hétfő, 16:00 óra, El Jadida, Marokkó: Gambia-Madagaszkár

Ammar Ramadan (Szíria) – Király-kupa (King’s Cup)
2024.10.11., péntek, 11:30 óra, Songkhla: Szíria-Tádzsikisztán
2024.10.14., hétfő, 11:30 óra vagy 15:00 óra: Szíria-Thaiföld/Fülöp-szigetek

Vitális Milán, Csinger Márk (Magyarország U21) – a 2025-ös Eb selejtezői
2024.10.10., csütörtök, 20:00 óra, Új Hidegkuti Nándor stadion, Budapest: Magyarország-Málta
2024.10.15., kedd, 18:00 óra, Leuven: Belgium-Magyarország