Prípravné stretnutie: ETO FC Győr - DAC 1904 1:3 (0:2)

|
| so 12.10.2024, Milan Vrábeľ, foto: Lelkes Ernő

V októbrovej reprezentačnej prestávke sme odohrali prípravné stretnutie s maďarským prvoligovým Győrom, v ktorom sme na pôde súpera zvíťazili 3:1.

Aj druhú reprezentačnú prestávku sezóny sme využili na odohranie prípravného stretnutia proti ETO FC Győr. V tomto roku sme sa s maďarským prvoligistom stretli tretíkrát a z toho premiérovo na jeho pôde.

Tréner Xisco Muňoz skladal zostavu na zápas proti 9. tímu maďarskej NBI bez siedmich reprezentantov (Andzouana, Herc, Ramadan, Bajo, Vitális, Csinger a Bősze) a viacerých zranených hráčov, pričom niektorí chýbali skôr z preventívnych dôvodov (Dimun, Redzic, Száraz, Brunetti, Gruszkowski, Balogh).

Do kádra preto povolal päticu z našej akadémie (Zápražný, Brnula, Jenčuš, Udvaros, Majer) a v našich farbách sa predstavil aj hráč nášho súpera Koncz.

Pre prvý polčas bola príznačná aktivita domácich a mimoriadna efektivita na našej strane. V 19. minúte Yapiho center Trusa minul, ale ďalej postavený Mendez už z vnútra šestnástky namieril presne k ľavej žrdi – 0:1. Na druhej strane Antonovu tečovanú strelu Popović vytesnil a keďže Diarra z dobrej pozície dvakrát minul, tak sme v nadstavenom čase udreli druhýkrát. Únik Szendrea v šestnástke bol nedovolene zastavený, a tak Trusa z bieleho bodu namieril do protiľahlej žrde ako si vybral Petráš – 0:2.

Druhý polčas priateľského stretnutia klasicky ovplyvnilo mnoho striedaní, ale obraz hry sa nezmenil. Aktívnejší boli domáci, no podstatne efektívnejší zase my. Bánáti už v 48. minúte nekompromisnou strelou pod brvno znížil stav stretnutia na 1:2. Ďalšie príležitosti hráči Győru nevyužili, a tak o konečnom výsledku rozhodol svojim druhým gólom Mendez, ktorý strelil v 69. minúte do odkrytej bránky po prihrávke Trusu – 1:3.

Najbližšie nastúpime v rámci 11. kola Niké ligy v Ružomberku, kde sa o týždeň v sobotu 19. októbra o 15:30 stretneme s domácou „ružou.“

ETO FC Győr - DAC 1904 1:3 (0:2)