Prípravné stretnutie: DAC 1904 - ETO FC Győr 4:1 (2:1)

|
| so 7.9.2024, Nagy Krisztián, Milan Vrábeľ, foto: Cséfalvay Á.András

V septembrovej reprezentačnej prestávke sme odohrali prípravné stretnutie s maďarským prvoligovým Győrom, ktoré skončilo hladkým domácim víťazstvom.

Prvú reprezentačnú prestávku sezóny sme využili na odohratie prípravného stretnutia proti ETO FC Győr, ktorý sa uskutočnil v našej akadémii.

Tréner Xisco Muňoz skladal zostavu na zápas proti 12. tímu maďarskej NBI bez trojice reprezentantov (Andzouana, Vitális, Kaltsas) a viacerých zranených hráčov, pričom niektorí chýbali viac z preventívnych dôvodov (Dimun, Herc, Almási, Gruszkowski, Yapi, Redzic, Popović, Brunetti).

Do kádra preto povolal päticu hráčov z partnerského Šamorína (Kachút, Pliushch, Modesto, Beugre a Marić-Bjekić).

Hostia začali náporom a po ich druhom rohu v krátkom slede sa presadil Kaša - 0:1. V 17. min Gyurákovics vyrazil Bernátovu strelu, ale na pokus Ramadana z 24.min po peknom sóle bol už prikrátky - 1:1. Hosťujúci gólman potom vytiahol parádny zákrok po hlavičke Kačarabu, do prestávky však ešte raz kapituloval. V 42. min Trusa pekne vysunul Mendeza a ten prízemnou strelou zakončil svoj samostatný nájazd - 2:1.

Po obrátke, aj vplyvom tepla a striedaní, bolo pred bránkami o čosi menej vzruchu. Góly padali už len do hosťujúcej bránky. V 62. min Marić-Bjekić dlhou a presnou diagonálou poslal do šance kapitána Trusu, ktorý obišiel aj brankára a zvýšil na 3:1. O jedenásť minút ušiel po pravom krídle Bősze, nacentroval do päťky a Trusa v sklze stanovil končený výsledok - 4:1.

Žlto-modrí najbližšie nastúpia budúcu sobotu 14. septembra o 20.30 h v stretnutí 7. kola Niké ligy v MOL aréne a bude to rovno šláger proti Slovanu Bratislava.

DAC 1904 - ETO FC Győr 4:1 (2:1)
MOL Akadémia, Dunajská Streda, sobota 7.9.2024, 11.00 hod, polooblačno, +27°C
Góly: 5. Kaša 0:1, 24. Ramadan 1:1, 42. Mendez 2:1, 62. Trusa 3:1, 73. Trusa 4:1
ŽK: 83. Beugre - 80. Gavrić
Rozhodovali: Choreň - Štofik, Roszbeck, bez divákov
DAC: Filipe - Csinger (35. Marić-Bjekić), Kačaraba (46. Kachút), Ortiz (46. Modesto) - Bősze, Bajo (83. Balogh), Mendez (76. Beugre) - Tuboly, Ramadan (76. Pliushch) - Bernát (76. Szendrei) - Trusa (76. Barišić). Tréner: Xisco Muňoz.
ETO: Gyurákovics - Krpić, Kaša, Heitor - Vera, Samsidin (54. Gavrič), Vingler, Štefulj (79. Vianna) - Kröhn (72. Marku), Benbouali, Bánáti (54. Anton). Tréner: Balázs Borbély.