Prípravné stretnutie DAC 1904 - ETO FC Győr 2:1 (1:0)

|
| pi 12.7.2024, Kiss Balázs, Milan Vrábeľ

V treťom tréningovom zápase prípravného obdobia sme vyhrali 2:1 nad Győri ETO, ktorý sa po deviatich rokoch vrátil do maďarskej najvyššej súťaže. Naše góly strelili Redzič a Bősze.

Dosiahli sme prvé víťazstvo v letnej príprave pred ligovou sezónou 2024/25. Počas 90 minút zápasu sa v MOL Akadémii dvakrát rozvlnila sieť hostí, kým hosťujúci tím vedený Balázsom Borbélyom dokázal prekonať Popoviča iba raz.

Proti českému Vyškovu sa tímy narazili na seba ešte v dvakrát 60-minútovej bitke, ale piatkové dopoludňajšie stretnutie trvalo už len klasických dvakrát 45 minút. Na začiatku zápasu ohrozil bránu Győru Ramadán, na čo Anton o chvíľu neskôr odpovedal strelou pod brvno, ale ani z jedného pokusu nepadol gól. Viacej sme držali loptu, ktorú sa napokon Redzičovi podarilo dostať do bránky hostí v 43. minúte – 1:0.

Cez prestávku prišlo k viacerým zmenám na oboch stranách a po zmene strán bolo aktívnejšie mužstvo z Győru. Svoje úsilie dokázali pretaviť na gól v 70. minúte, trefu zaznamenal Rumun Bumba - 1:1 - , ktorý v predchádzajúcej sezóne nastrieľal v maďarskej NB2 17 gólov. Hra sa vyrovnala, ale prišla 83. minúta, keď 15-ročný Bősze, ktorý tento týždeň podpísal svoju prvú profesionálnu zmluvu, krásnym gólom stanovil konečné skóre na 2:1.

Náš ďalší prípravný zápas odohráme proti NK Osijek. Generálka proti nim sa uskutoční už v MOL Aréne. Začiatok stretnutia je vo štvrtok 18. júla 2024 o 18:00 hod.

DAC 1904 - ETO FC Győr 2:1 (1:0)