Christián Herc autorom gólu mesiaca apríl!

|
| št 10.5.2018, Nagy Krisztián

Najviac hlasov v ankete Gól mesiaca apríl získal mladý záložník DAC-u Christián Herc.

Len devätnásťročný stredopoliar DAC-u Christián Herc, ktorý k nám prišiel v zimnej prestávke na hosťovanie z anglického Wolverhamptonu, si pripísal prvý veľký individuálny úspech vo Fortuna lige. S výrazným náskokom zvíťazil v hlasovaní fanúšikov o najkrajší gól mesiaca apríl 2018.

Herc strelil v súboji na žilinskej pôde dva góly a výrazne sa tak podieľal na našom dôležitom víťazstve 3:2. Aj vďaka tomu sa stal hráčom 6. kola nadstavby kola podľa InStatu. V 48. minúte predviedol krásny slalom pomedzi štyroch domácich obrancov a krížnou strelou, aj s prispením vzdialenejšej žrde, prekonal Volešáka. Za tento krásny gól si v ankete Únie ligových klubov vyslúžil takmer 60 percent hlasov. Gratulujeme!

Herc si prevezme ocenenie pred sobotňajším duelom DAC-Slovan.

Konečné poradie ankety Gól mesiaca apríl 2018:

1. Christián Herc (DAC) 58,8 %

2. Reagy Ofosu (Trnava) 25,7 %

3. Ibrahim Rabiu (Slovan) 14,5 %

4. Hilary Gong (Trenčín) 1,0 %

5. Haris Harba (ViOn) 0,0 %

Únia ligových klubov „oživila“ anketu o gól mesiaca v sezóne 2013/14. Christián Herc je ôsmym hráčom nášho klubu, ktorý odvtedy vyhral hlasovanie.