Aktuality

Hodnotenie trénerov po prípravnom zápase DAC 1904 - Bačka Topola (2:1)

Hodnotenie trénerov po prípravnom zápase DAC 1904 - Bačka Topola (2:1)

A-TÍM
|
Aktuality
| ne 28.6.2026, Nagy Krisztián, foto: Cséfalvay Á.András

Včerajšie semifinále Dunajského pohára zhodnotili tréneri Robert Klauss a Nenad Milijaš.

Robert Klauss (DAC): „Bolo to kvalitné stretnutie, v ktorom hráči odovzdali veľa energie a ukázali viacero pozitívnych vecí. Mali sme výborné nastavenie. Ešte pred úvodným hvizdom sme si povedali, že budeme hrať naplno, chceme útočiť a vysoko napádať súpera. Myslím si, že sme si vytvorili viac gólových príležitostí a zvíťazili sme, čo je takisto veľmi dôležité. Rozhodujúcim faktorom bola podľa mňa intenzita hry, práve tá naklonila misky váh na našu stranu. Hrali sme s dobrou energiou a držali sme súpera pod neustálym tlakom. To bol kľúč k nášmu úspechu. Podali sme oveľa lepší výkon ako v predošlom prípravnom stretnutí proti Šamorínu. Boli sme organizovaní a hráči dokázali preniesť na ihrisko veci, ktoré sme nacvičovali na tréningoch. Samozrejme, stále máme na čom pracovať a čo zlepšiť, no celkovo sme na dobrej ceste. Videli sme semifinále medzi ETO a Csíkszeredou. Hoci ETO malo hernú prevahu, góly strieľala Csíkszereda. Rumunský tím podal kvalitný výkon, často zakladal útoky dlhými prihrávkami a je veľmi nebezpečný aj pri štandardných situáciách. V nedeľu nás preto čaká náročný súper. Pravdepodobne budeme viac držať loptu, no musíme nájsť spôsob, ako prelomiť ich obranu. Pred finále si trochu oddýchneme, potom rozhodneme o základnej zostave. Hráčom vysvetlíme, čo od nich očakávame, a súpera si dôkladne zanalyzujeme aj prostredníctvom videa.“

Nenad Milijaš (TSC): „Odohrali sme dobrý zápas. S prípravou na novú sezónu sme začali len pred dvoma týždňami, toto bolo pre nás veľmi náročné prvé prípravné stretnutie. Turnaj má výbornú úroveň a zápas proti DAC-u bol pre našich futbalistov cennou skúsenosťou. Príležitosť dostalo veľa mladých hráčov, pre ktorých to bol možno prvý medzinárodný zápas v kariére. Napriek výsledku som v našej hre videl množstvo pozitív. V tejto fáze prípravy nie je výsledok najdôležitejší. Podstatné je, aby hráči absolvovali veľkú porciu behania, a teší nás aj to, že sa nikto nezranil. Aj v zápase o tretie miesto nasadíme dve rozdielne jedenástky, keďže sme stále len v druhom týždni prípravy. Zo stretnutia proti DAC-u si vezmeme to pozitívne, odstránime chyby a budeme silnejší. Som rád, že náš gól strelil sedemnásťročný hráč. Práve takéto zápasy sú pre mladých futbalistov veľmi dôležité. V srbskej druhej lige sa nehrá s takou intenzitou a dôraz na držanie lopty nie je taký veľký. Za stavu 1:1 sme sa snažili streliť víťazný gól, no súper skóroval z priameho kopu. Potom sme mali ešte dve dobré príležitosti, ktoré sme však nevyužili. Naším cieľom je vyhrať druhú srbskú ligu a okamžite sa vrátiť medzi elitu. Máme na to kvalitu, ale musíme tvrdo pracovať a dôkladne sa pripraviť na každý jeden zápas. Ak sa nám to podarí, som presvedčený, že splníme ciele, ktoré sme si stanovili pred sezónou.“